Flapjack: nepečený: 80% raw

Miluji jednoduchou veganskou raw stravu a tak jsem pro svou rodinu vymyslela nepečenou domácí přípravu flapjacku. Je velmi rychlá, nízkotučná a superchutná. Tento původně pečený britský koláček je lahodným pohoštěním i výživnou posilou na cesty, svačinou do práce, do školy nebo na výlet.

INGREDIENCE:

500 g jemných vloček (nebo obyčejných, které v mixéru nadrtíme najemno)

6 rovných lžic panenského kokosového oleje

2 lžíce tmavého třtinového cukru s melasou (lze vynechat)

5 lžic rýžového sirupu a 2 lžíce medu 

1 lžíce skořice (výborný je i badyán, špetka hřbíčku)

½ hrnku (125 ml) vlažné vody (1 hrnek o objemu 250 ml)

POSTUP:

Cukr a tuk rozpustím v teplé vodě nebo na mírném ohni v hrnci, přidám rýžový sirup, skořici a do vychladlé směsi přidám med, a vločky a důkladně promíchám. Směs vtlačím do malého pekáčku o velikosti třeba 20×20 nebo 15 x 25 cm, vymazaného lehce kokosákem (lze vysypat lehce skořicí). Flapjack je pak vysoký cca 2 až 3 cm.

Nechám vychladnout v lednici, či na jiném chladném místě.

Směs se vám bude zdát drobivá, ale tak za půl hodiny v chladu ztuhne, a když ji nakrájíte zjistíte, že drží kompaktně. Drobečky stačí jen přimáčknout nožem k ukrojenému kousku.

Lze jej dochutit: nasekanými rozinkami, datlemi, oříšky, karobem, kousky čokolády, různým kořením, sušeným ovocem, atd.. Dle vaší fantazie vzniknou různé varianty.

Posypat ho můžete: skořicí, práškem karobu, oříšky

Tip: Polijte flapjack sirupem či medem a posyp na něm bude lépe držet.

Tip: Osladíte-li flapjack pouze medem (stačí tak 7 lžic, ale řiďte se i svou intuicí a chutí) , budete mít flapjack 90% raw. 

Tip: Osladíte-li flapjack pouze rýžovým sirupem, přidejte více než 7 lžic, neboť sladí méně než med, ale řiďte se i svou intuicí a chutí.

Soudržnost flapjacku ovlivňuje tuk, sirup, med, jemnost vloček a také důkladné promíchání a vmačkání do pekáčku.

Konečný výtvor se bude drobit, ale to k flapjacku patří.

Říká se: “Flapjack bez drobků je jako člověk bez soucitu.”

Jako terapeutka v Holistické regresní terapii a Spirituální regresi mezi životy pomáhám druhým na cestě poznáním i při jejich sebeléčení. Mou vášní je život sám. Miluji jeho kouzla, paradoxy, i jeho dokonalé nedokonalosti. Speciálně ženám, které prošly traumatem “ztráty” nenarozeného dítěte přináším poselství ze svého příběhu. Vím, že si můžeme volit směr našeho příběhu a měnit tak svůj osud.
Komentáře